چگونه دسترسی به رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهیم

دسترسی ارگانیک به رسانه‌های اجتماعی به تعداد افرادی اشاره دارد که یک محتوای معین را به صورت ارگانیک می‌بینند – بدون تبلیغات پولی. مخصوصاً برای مشاغل کوچک و متوسط ​​که ممکن است بودجه محدودی داشته باشند، کار استراتژیک برای افزایش تعداد افرادی که محتوای شما به صورت ارگانیک به آنها دسترسی پیدا می کند می تواند به شما در افزایش مخاطبان و فروش بیشتر کمک کند.

بیایید به فلسفه کلی نحوه مشاهده رسانه های اجتماعی و چند نکته استراتژیک برای افزایش دسترسی ارگانیک خود بپردازیم. برای انجام این کار، ما چیزها را به سه بخش اصلی تقسیم می کنیم:

اهمیت حضور قوی در رسانه های اجتماعی

پرسش و پاسخ رسانه های اجتماعی

یک استراتژی بازاریابی رسانه اجتماعی مخصوص پلتفرم بسازید

اهمیت حضور قوی در رسانه های اجتماعی

این ضرب المثل، «مردم با افرادی که می شناسند، دوست دارند و به آنها اعتماد دارند، تجارت می کنند»، امروز بیش از هر زمان دیگری صادق است. رسانه‌های اجتماعی به ما کمک می‌کنند احساس کنیم افرادی که از آنها خرید می‌کنیم را می‌شناسیم. از رسانه‌های اجتماعی برای کمک به مشتری ایده‌آل خود استفاده کنید، چه از طریق اطلاع دادن به محصول شما که کیفیت زندگی آنها را بهبود می‌بخشد و چه با آموزش آنها در مورد چگونگی حل مشکلی که ممکن است با آن مواجه باشد. همانطور که به مشتری ایده آل خود کمک می کنید، شروع به ایجاد اعتماد با آنها خواهید کرد.

اگرچه گفتن این کار آسانتر از انجام آن است، اما ایجاد اعتماد به برند علم موشکی نیست. با معتبر بودن شروع کنید به عنوان مثال، داستانی در مورد نام تجاری خود با محصولی که می فروشید در هم آمیخت.

لیندسی این کار را اینجا در حساب هنری خود در اینستاگرام انجام می دهد. روشی که او این قطعه را توصیف می کند و در مورد آنچه که او را برای ساختن آن الهام می بخشد صحبت می کند، قابل ربط و معتبر است.

با نزدیک شدن به اینستاگرام از این طریق، خواننده از طریق این پست کمی با لیندسی آشنا می شود. بسیار مرتبط تر و جذاب تر از این است که او فقط ابعاد قطعه را درج کند و به مردم بگوید که کجا می توانند آن را خریداری کنند.

از پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید تا به مردم بفهمانید که چه چیزی شما را از سایر برندهای موجود در بازار خود متمایز می کند و تأثیر مثبتی که بر جامعه خود می گذارید.

برند Seek Discomfort این کار را با اشتراک گذاری از طریق رسانه های اجتماعی انجام می دهد که چگونه از منطقه راحتی خود خارج می شوند و خود و دنبال کنندگانشان را به چالش می کشند تا رشد کنند. آنها چشم انداز و تأثیر خود را فراتر از یک شرکت پوشاک گسترش داده اند. آنها از پلتفرم خود برای ایجاد روابط معنادار با پیروان خود و الهام بخشیدن به مردم استفاده می کنند.

 

پرسش و پاسخ رسانه های اجتماعی

اگر با یک حساب کاربری در رسانه های اجتماعی یک برند شروع کرده اید یا به دنبال بهبود حضور خود در رسانه های اجتماعی هستید، در اینجا یک پرسش و پاسخ کوچک با اطلاعاتی وجود دارد که امیدواریم مفید باشد!

 

تفاوت بین دسترسی رسانه های اجتماعی در مقابل برداشت ها چیست؟

Reach به تعداد کاربران منحصر به فرد شما اشاره دارد که محتوای شما را دیده‌اند، در حالی که برداشت‌ها تعداد دفعاتی است که یک قطعه از محتوا نمایش داده شده است. به این دلیل که یک قطعه محتوا ممکن است بیش از یک بار در فید یک نفر نشان داده شود، تعداد نمایش‌ها برابر یا بیشتر از میزان دسترسی خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر یک دنبال کننده پست شما را به اشتراک بگذارد، یک فالوور دیگر ممکن است آن را دو بار ببیند – یک بار به عنوان پست اصلی و یک بار به عنوان پست مشترک. در این مثال، دسترسی یک خواهد بود زیرا فقط به یک حساب رسید، اما دو بار نمایش در فید آنها نشان داده شد.

 

چگونه می توانید دسترسی ارگانیک رسانه های اجتماعی خود را بهبود بخشید؟

زمانی که فالوورهای شما محتوای شما را مشاهده کرده و با آن تعامل داشته باشند، دسترسی ارگانیک افزایش می یابد. وقتی این اتفاق می‌افتد، پلتفرمی که در آن هستید می‌بیند که محتوای باکیفیتی است و آن را به کاربران بیشتری نشان می‌دهد. روی ایجاد محتوای ارزشمند با فالوورهای خود تمرکز کنید (ما در یک لحظه بیشتر متوجه خواهیم شد که محتوای ارزشمند چیست).

 

https://99designs.com/blog/marketing-advertising/reach-social-media/

Post Author: rezaf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *