بهترین استراتژی تیم های دیجیتال مارکتینگ

بی شک تاثیر شبکه های اجتماعی در موفقیت کمپین های تبلیغاتی تیم های دیجیتال مارکتینگ بی اندازه است. با ادنگاه همراه باشید تا بهترین استراتژی های سال ۲۰۱۸ را بررسی کنیم.

هنوز هم شبکه های اجتماعی یکی از بهترین ابزارهای برندسازی و توسعه کسب و کار در فضای اینترنت است! البته استفاده از لفظ یکی از بهترین شاید بی انصافی باشد، چون هیچ شیوه ای بهتر از شبکه های اجتماعی نمی تواند به رشد و برندسازی یک کسب وکار فعال کمک کند.

پیش از این و در یکی از بحث های طولانی با اعضای دیجیتال مارکتینگ یک گروه تلگرامی، از آنها پرسیدم که برای افزایش فروش محصولات و خدمات شرکت متبوعشان چه شیوه هایی را پیشنهاد می کنند. اگرچه بیشتر آنها گوگل ادوردز را به عنوان یک راهکار مطمئمن معرفی کردند، اما نمی توان این مسئله را نادیده گرفت که شبکه های اجتماعی به تنهایی می تواند کم هزینه تر، و حتی حرفه ای تر از تبلیغات اینرنتی باشد.

درست است که تبلیغات گوگل ادوردز کمک بزرگی به کسب و کارهاست و آنها می توانند از ظرفیت پر بازدید ترین صفحه وب سایت دنیا برای نمایش تبلیغات خود استفاده کنند، اما این شیوه در برندسازی آنچنان که باید مفید واقع نمی شود و نمی توان به پتانسیل ادوردز برای جلب اعتماد مخاطبان پافشاری کرد. اما شبکه های اجتماعی به کاربران نشان می دهند که چگونه سایر مشتریان یک برند از محصولات و خدمات یک کمپانی استفاده می کنند و از داشتن محصول نه تنها راضی، بلکه خوشحال هستند.

با توجه به سطح بالای اهمیت بازاریابی دیجیتال در شبکه های اجتماعی، می توان به جرات گفت که تاکید روی فعالیت اثربخش در شبکه های اجتماعی یک ضرورت است. در ادامه مطلب شما را به مهمترین نکات استراتژی سال ۲۰۱۸ برای داشتن شبکه های اجتماعی کارآمد آشنا می کنیم:

۱- تولید محتوایی با کیفیت بالاتر
تعداد دنبال کنندگان شما در شبکه های اجتماعی نشان دهنده ی دو عامل مهم است:‌

الف) شما می دانید که مخاطب به چه محتوایی نیاز دارد.

ب) شما محتوای مورد نیاز مخاطبان را با کیفیت مطلوبی تولید می کنید.

فکر میکنم که مهمترین ویژگی های وایرال شدن محتوا در شبکه های اجتماعی، همین دو فاکتور اساسی است. بخش اول که به سادگی نمی توان از آن عبور کرد، به پرسونای مخاطبان شما برمی گردد. بخشی که در نهایت آنالیز و تحلیل داده های آن به عهده شماست. اما بخش دوم، قسمت مهمی از یک پروسه ی تولید است که در آن به متخصصین حرفه ای در همه ی زمینه ها نیاز است. پس پیشنهاد من به شما، گردآوری آدم هایی است که توانایی هدایت و مدیریت محتوا از اولین گام ها و بر اساس پرسونای مخاطبان را دارند.

۲- سنجش میزان مشارکت و ارزیابی داده ها
این بخش، در واقع پاسخ به این پرسش اساسی است که اصلا برای چه چیز شبکه های اجتماعی را دایر می کنیم!

موضوع شبکه های اجتماعی ارتباط جمعی مخاطبان با نیازها و علایق آنهاست. خواه این علاقه فرد باشد، و خواه یک محصول یا سرویس. برای همین سنجش تمایل مخاطبان به حضور در شبکه های اجتماعی شما، فید بک ها و البته نظرات آنها در خصوص یک محصول، و از همه مهمتر نقد هایی که به خدمات شما وارد می کنند بخش جدایی ناپذیر از یک سیاست کلی در مورد چیزی است که ارائه می کنید.

اگر می خواهید از گذشته بهتر کار کنید، بهتر است یکی از اعضای پشتیبانی در روند مدیریت پاسخ ها به شما کمک کند. با نقدهای تند و فیدبک های شدید مقابله به مثل نکنید و سعی کنید همواره کاربران را درک کنید. آنها در قبال محصول و خدمات شما پول پرداخت کرده اند و اگر محصول شما به خوبی کار نکند، موجب نارضایتی و بعضا عصبانیت آنها خواهد شد.

۳- با نام یکسان در شبکه های اجتماعی ظاهر شوید
امروزه در کنار نام هر برند، صدها نام جعلی دیگر در شبکه های اجتماعی به چشم می خورد. این موضوع در مورد اینفلوئنسر ها نیز صدق می کند برای همین کاربران به سختی به پیج ها و صفحات اعتماد می کنند و تیک های آبی تنها راهی است که می تواند به آنها در جلب نظر کمک نماید.

اگر شبکه های اجتماعی یک برند معتبر را مدیریت می کنید، بهتر است گاهی به پیج های خود در سایر شبکه های اجتماعی لینک بدهید. در عین حال نام کاربری خود را روی همه ی شبکه ها یکسان سازی کنید تا کاربران به راحتی شما را پیدا کنند.

یکی دیگر از موارد این است که پیش از ثبت یک نام برای شبکه ی اجتماعی، از وجود آن باخبر باشید و سعی کنید که در دسترس بودن اسامی را با اپلیکیشن هایی که برای این منظور طراحی شده اند چک کنید.

۴- مدیریت و زمانبندی در انتشار محتوا
سرویس های زیادی برای زمانبندی انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی موجود است. این سرویس ها به مدیران دیجیتال مارکتینگ و مدیران شبکه های اجتماعی کمک می کنند تا محتوای خود را بر اساس زمانبندی مناسب منتشر کنند. زمانبندی دقیق باعث می شود تا کاربران بدانند که محتوای شما چه زمانی منتشر می شود و برای آگاهی از شرایط خرید، اطلاع رسانی ها و تخفیف های فروش چه زمانی به شما مراجعه کنند.

adnegah.net

Post Author: rezaf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *